Podmínky oddlužení

Díky insolvenčnímu zákonu č. 182/2006 Sb., je možné, při splnění určitých podmínek vyřešit bezvýchodnou situaci dlužníka Oddlužením – Osobním bankrotem.Oddlužení formou osobního bankrotu je výhodné především proto, že při jeho úspěšném vyřízení nemusíte splatit celkový dluh. Postačí Vám splatit během 5ti let minimálně 30% z celkové dlužné částky, případně je možné v daném rozsahu provést oddlužení zpeněžením majetkové podstaty.

Celý princip oddlužení fyzické osoby spočívá v zákonné normě insolvenčního zákona, která řeší oddlužení fyzických osob – nepodnikatelů dle § 389 – § 418 jeho znění. Výše uvedený zákon umožňuje splacení Vašich dluhů po dobu 5-ti let formou pravidelných měsíčních splátek. Vaší povinností je uhradit minimálně 30% z celkové výše všech aktuálních dluhů. V případě, že se rozhodnete pro oddlužení, ušetříte až 70% z Vašich dlužných částek.

O oddlužení fyzické osoby může žádat každý, kdo:

  • je občan ČR starší 18 let, který má min. dvě půjčky (dva dluhy)
  • má čistý trestní rejstřík
  • má pravidelný měsíční příjem – mzda, důchod, renta

O oddlužení fyzické osoby nelze žádat v případě, že Vaše dluhy pocházejí z podnikatelské činnosti ( bagatelní dluhy nevadí ), máte dluhy za státem (správa sociálního zabezpečení, zdravotní pojišťovny, finanční úřad), nemáte doložitelný příjem.